Informační materiály


Pleny pod lupou

Pokuší se vyvrátit mýty o časové náročnosti používání a péče o bavlněné pleny a ukazuje náklady - finanční srovnání - "jednorázovek" včetně ekoplen vs. pratelných plen. V druhé části najdete návody na skládání, šití a pletení moderních plen.

Pleny pod lupou patří do každé knihovničky ekoporadce, mateřského centra a všech zájemců o dětskou problematiku v návaznosti na šetrné využívání zdrojů a uvědomělou spotřebu. Je též určena rodičům, kteří váhají a hledají informace pro rozhodnutí, jaké pleny pro dítě vybrat. Snad vás přesvědčíme, že není s čím váhat: pleny šetrné k životnímu prostředí šetří zároveň i zdraví ratolestí a překvapivě jsou i finančně méně náročné než klasické jednorázovky.
Pamatujte, že vrátíme-li se při výběru plenek k tradici, darujeme našemu děťátku to nejcennější - Zemi bez zbytečných odpadků.
Nabízíme též brožury do komisního prodeje (při větším odběru za cenu 25,- Kč - Rosa, Senovážné nám. 9, Č. Budějovice 370 01, hruby@rosa.ecn.cz - do předmětu napište "objednávka", či tel. 387 432 030).

 

Objednat    ks    --