Výukové materiály


 

Ze života včel
Sada obsahuje 20 fotografií  ze vnitřku úlu s popisem. Obrázky „Co a koho najdeme v úle, Včelí práce a Vývoj včely“ jsou barevně odlišeny podle témat. Materiál obsahuje pro děti možnost samokontroly správného zařazení. Pomůcka je určena pro děti v MŠ a na ZŠ a obsahuje metodické listy. Cena 400,- Kč + poštovné. Lze objednat na info@vespolek.cz, Martin Kolář, tel.: 602 211 399.

 

 

 

Pexeso  - zelenina
Pexeso fotografií běžné zeleniny na neutrálním pozadí (2 x A4). Pexeso je možné používat k třídění, zastrkování, pojmenovávání atd. pro nejmenší děti. Cena 100,- Kč (nezalaminované), 150,- Kč (zalaminované) + poštovné. Lze objednat na info@vespolek.cz, Martin Kolář, tel.: 602 211 399.
 

 

 

Čísla puzzle
Karty s čísly od jedné do deseti s odpovídajícím počtem znaků. Karty jsou určeny k přestřihnutí ve středu podle různé linky. Dítě přiřazuje k číslici na jedné části počet znaků na části druhé. Lze objednat  na info@vespolek.cz, Martin Kolář, tel.: 602 211 399.
 

 

 

 

 

Od zrníčka k pečivu
Co je třeba udělat, abychom z jednoho zrnka upekli pečivo, je znázorněno v posloupné sadě dvaceti barevných karet. K sadě patří doprovné texty a metodické postupy práce. Materiál obsahuje pro děti možnost samokontroly. Jeho vznik podpořil Jihočeský kraj. Lze objednat  na info@vespolek.cz, Martin Kolář, tel.: 602 211 399.

 

 

 

 

 

Od ovečky ke svetru

Sada obsahuje dvanáct obrázků (fotografií) postupného zpracování ovčí vlny s doprovodnými texty. Materiál obsahuje pro děti možnost samokontroly. Jeho vznik podpořil Jihočeský kraj. Lze objednat na info@vespolek.cz, Martin Kolář, tel.: 602 211 399.

 

 

 

 

 

 

 

 

Potravní řetězce
Sada obsahuje osm potravních řetězců po třech obrázcích. Materiál je uzpůsoben pro práci v MŠ. Materiál obsahuje pro děti možnost samokontroly. Jeho vznik podpořil Jihočeský kraj. Lze objednat na adrese info@vespolek.cz, Martin Kolář, tel.: 602 211 399.

 

 

 

 

Pracovní listy Hrajeme si s ptáky
Sada je učební pomůckou určenou mladším hravým dětem (MŠ a ZŠ). Obsahuje listy s ptačími omalovánkami a spojovačkami, figurky a pozadí pro prostorové diorama, které si děti samy vytvoří. Na dalších listech děti domýšlejí a dokreslují nastíněný příběh několika komiksů podle své fantazie. Sada rozvíjí výtvarné schopnosti i přírodovědné znalosti dětí. Cena: 100,- Kč (+ poštovné a balné). Lze objednat na čísle +420 384 722 088 nebo na adrese vydry@vydry.org.
 

 

 

 

 

 

Informační a pracovní listy ze sady Vydří balíček

Informační a pracovní listy (celkem 35) a folie, které podrobně seznámí s vydrou jako živočišným druhem, prostředím, ve kterém se vyskytuje i nebezpečím, které jí zde hrozí. Pracovní listy obsahují množství nápadů, úkolů a návodů a her, které umožňují ověřit získané znalosti zábavnou a tvořivou formou. Cena 15,- Kč (+ poštovné a balné). Lze objednat na čísle +420 384 722 088 nebo na adrese vydry@vydry.org.

 

 

 

 

 

 

 

Až se zima zeptá
Sada komiksových a pracovních listů pro 1. stupeň ZŠ na téma, jak zvířata přežívají zimu s pomocí nejrůznějších strategií.
Vydal Český nadační fond pro vydru v roce 2011. Lze objednat na čísle +420 384 722 088 nebo na adrese vydry@vydry.org.
Cena 50 Kč + poštovné a balné.